Poslední květnový víkend se nesl v duchu oslav jara. Skupina studentů ze středních a vysokých škol uspořádala již třetí ročník festivalu Kolínský Majáles, který letos přilákal několik stovek návštěvníků. Program vyvrcholil v sobotu na Kmochově ostrově open airem.

Program začal v pátek krátce po poledni v Zahrádce pod věží. Na ekologický a umělecký workshop navázaly tóny klasické hudby v podání Samuela Weinfurtera. V prostoru kavárny byla k vidění i výstava Kateřiny Hlaváčové. Poté se návštěvníci vydali směrem ke kostelu Českobratrské církve evangelické, kde se uskutečnila výstava Marka Šmidta a umělecká performance, později doplněná o jazzovou formaci Úšklebek nespokojenosti.

Centrem hlavního dění byl pro páteční den Bar Pod hodinama. Na Klubové noci se nejdříve představila lokální Vilémova kapela. Satirický rapper MC Gey pobavil publikum nekorektním texty i příhodami z osobního života. Večer, na který zavítaly bezmála dvě stovky návštěvníků, uzavřel kolínský DJ Makropulos.

Sobotní program se celý přesunul na Kmochův ostrov. SpokoOdpo bylo označení pro neplacenou část, která nabízela řadu aktivit – o zábavu se postarali divadelní představení Zadlužená princezna, trojice zástupců slam poetry nebo neziskové organizace se svými stánky. Organizátoři mysleli i na ty nejmenší, připravené hry pro děti proběhly pod vedením Skautského institutu. Na ty, kteří dorazili na ostrov už odpoledne kromě toho čekal i hudební program, v rámci kterého se představily kapely Wasabi, Namoll a HeleEli.

Před začátkem hlavního koncertu si mohli návštěvníci vychutnat část semifinálového zápasu českých hokejistů s Kanadou. Ještě před setměním pak vystoupily skupiny Good times only a Hundrum Lighthouse. Ve svém osobitém stylu si kolínské publikum podmanili Bert and Friends. Posledním bodem programu byla hlavní lákadla sobotního dne, kapely Zrní společně s alternativními a temnými WWW. Žánrová rozličnost open airu přivedla na Kmochův ostrov přes 400 lidí.

Neděle se již nesla v poklidnějším duchu. V divadelním klubu Scapino zhlédli nejmenší návštěvníci majálesu představení dětského divadelního klubu Oříšek se jménem Pan Králíček v Americe. Úplným zakončením festivalu byla panelová diskuse zabývající se tématem smart city prvků v Kolíně. Mezi hosty se objevil i kolínský místostarosta Michal Kašpar nebo mladý aktivista Jakub Čech.

Letošním Majálesem to však nekončí. Pořadatelé už teď zvou na další ročník. Další informace o festivalu naleznete na webových stránkách www.kolinskymajales.cz nebo na facebookové události pro rok 2019 a 2020.

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

sleduj nás na: