Další se v naší sérii Humans of představí nadějný kolínský tenista. Popsal jeho běžný den a seznámil nás s náročností i zákulisím tohoto sportu. 🎾

“Jmenuju se Martin Krumich, je mi 18 let a už od malička se díky mamce, profesionální tenistce, věnuji tenisu. Zkusil jsem i fotbal, ale k raketě mě to vždy táhlo víc.

Mamka mě do 11 let trénovala, poté jsem po úspěchu na jednom z turnajů, začal dojíždět na pár tréninků týdně do Prahy. Od 15 let už trénuji pouze v Praze, kde jsem dodnes členem NTC (Národní tenisové centrum).

Co se týče mého běžného tréninkového dne, začíná dopoledne rozcvičkou a klasickým tenisovým tréninkem. Po obědě mám chvíli volno, následuje krátké protažení nebo fyzioterapie a odpoledne mě čeká další trénink zaměřený na kondici.

Za svůj největší úspěch považuji osmifinále na juniorském Australian Open, těsně za ním si cením i postupu do 2. kola na French Open nebo vítězství mistrovství republiky do 18 let. Další grandslamové turnaje se bohužel kvůli covidu neuskutečnily, snad si na nich v budoucnu opět zahraju.

Tenis je hodně finančně náročný. Naštěstí jsem členem mezinárodní tenisové federace ITF, díky které mám tréninky i vše okolo pokryté. Cesty na turnaje a výdaje s nimi spojené si ovšem musím hradit sám. Ani větší úspěch na turnaji mi bohužel nepokryje náklady na cestu. Nejhorší jsou v tomhle ohledu dlouhodobá zranění, která vyřadí příjmy na delší dobu. Ty se mi, musím zaklepat, zatím vyhýbají.

Do Kolína se vždycky rád vracím – areál vzadu v Borkách je nejen v hezkém prostředí, zároveň má i skvělé zázemí. Prostě, jak se říká, doma je doma.”

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

sleduj nás na: