Majáles je z definice slova studentská oslava příchodu máje (nebo jara). A tak majáles logicky cílí především na studenty a mladé lidi. V průběhu festivalu mají možnost říct a ukázat, co je třeba ve městě změnit, a především se na této změně aktivně podílet. Majáles tak slouží k probuzení města, zlepšení života v něm a k sblížení všech jeho obyvatel. A to pomocí kultury a přátelského setkání nejen se svými vrstevníky, ale napříč generacemi.

Možná nám na prvním ročníku v roce 2017 nepřálo počasí a možná nám přijela v roce 2018 jedna kapela o den později. Ale ani to nám nezabránilo jít po hlavě i do dalšího ročníku. Mezi školou, prací, spánkem a snahou o osobní život pracujeme dnem i nocí na tom, aby se Kolínský Majáles stal tradicí města a všichni jeho návštěvníci si ho co nejvíc užili. No a třetí ročník? To už skoro jde považovat za tradici!

Kdo jsme?
Každým rokem je nás víc. Pořád ale všichni studujeme střední nebo vysoké školy a pracujeme. Kolín nám není jedno, a tak chceme přispět k tomu, aby žil. I proto se náš spolek jmenuje Živé kultury. Chceme mladým Kolíňákům zpestřit kulturní program a otevřít dialog o tom, jak by mělo město fungovat. A pokud bys chtěl být jedním z nás i ty, rozhodně se neostýchej nám napsat!

A to je jako všechno?
Kolínský Majáles dal možnost vzniknout i dalším projektům, jako je třeba We Are Relentless, díky kterému jsi mohl v Kolíně slyšet kapely jako Sir Robin & The Longbowmen a Tú Acá No z Drážďan, Love’n’Joy z Ukrajiny nebo český Purplefox Town a Acute Dose. Kromě toho pracují členové majálesového týmu na dalších projektech, jako je třeba Díky, že můžem – Korzo Národní, kde berou nové nápady a sbírají zkušenosti.