Královské klání zdaleka není u konce: hlasy získej luštěním

Kolínský Majáles fandí chytrým hlavám, vedle internetového hlasování proto na své stránky umístil rébusy, skrze které můžeš svému králi či své královně získat rozhodující body k dobru.

Pro svého oblíbence či oblíbenkyni můžeš najednou získat 20 hlasů vyluštěním rébusu na hlavní stránce Kolínského Majálesu. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která se týká Kolína, jeho rodáků či Kolínského Majálesu. Po správném zodpovězení se dostaneš na stránku, kde si vybereš, kterému soutěžícímu daruješ svých 20 hlasů. Pozor, tady zábava teprve začíná; díky tobě král či královna vládne z radnice!

Svou správnou odpovědí jsi totiž rozsvítil neonové srdíčko na radnici barvou svého favorita či své favoritky. Vládnout na radnici je velká věc, za každou započatou hodinu, co na ní vybraný král či královna vládne, tak získává vždy další 3 hlasy navíc.

Jak poznám, kdo vládne na radnici?

Stačí přijít na náměstí a podívat se na radnici. Srdce plápolá barvou tvého oblíbence. Jestli nejsi zrovna v dosahu, zjistíš to i na hlavní stránce Kolínského Majálesu.

Soupeř byl rychlejší a vyfoukl mi rébus. Co mám dělat?

Dvacet hlasů je jeho, nedá se svítit. Můžeš ale zastavit paušální nabývání hlasů soupeře tím, že vyluštíš nový rébus. Ten se na našich stránkách objeví zase za hodinu od vyluštění toho předchozího.

Zjistit si něco o Kolíně a jeho rodácích se zkrátka vyplatí. Kdo ví, co se objeví v rébusech Kolínského Majálesu.

Královny, králové, fanynky, fanoušci: rozcvičte prsty. Tři, dva, jedna, začínáme!

11 thoughts on “Královské klání zdaleka není u konce: hlasy získej luštěním”

 1. Dobrý den, můžu se zeptat, jak je ošetřeno hlasování? Mám na myslí hlasy pana Ondry Moce.. teď sedím necelou hodinu u počítače a v tuto chvíli co pár vteřin mu pravidelně přibude jeden hlas. Asi je nám všem jasné, že právě v tuto chvíli není připojeno minimálně sto padesát lidí, kteří by v pravidelných intervalech pro pána hlasovali.. Zdá se mi to dost nefér vůči ostatním, kde se snaží všichni kamarádi a známí a nezbývá jim, než čekat na každých šest hodin, aby mohli poslat aspoň jeden hlas. Pan Moc byl celou dobu na třetím, čtvrtém místě a najednou mu přibývají hlasy geometrickou řadou… Chápu, že po zodpovězení bonusových otázek se připisují body rychleji, ale tomuto pánovi přibývají hlasy i mimo dobu, kdy je možné odpovídat.
  Děkuji za odpověď, Kristýna Hatašová

  1. Ahoj Kristýno,
   jsme si vědomi tohoto problému, který se bohužel vyskytl již u několika dalších kandidátů. Chceme, aby volba krále/královny byla spravedlivá, proto jsme se prozatím rozhodli internetové hlasování pozastavit.

   Za tým Kolínského Majálesu se <3 pozdravem
   Kristýna

 2. Dobrý den, sedím u počítače půl hodiny a slečně Veselé přibývají nějak moc podezřele rychle hlasy. Nepřijde mi to spravedlivé vůči ostatním co poctivě shání hlasy od rodin a kamarádů. Prosím zkontrolujte jestli se nejedná o podvádění. Přijde mi to nefér vůči ostatním. 🙂

  1. Ahoj, Danielo!

   Díky za upozornění, férovost je pro nás na prvním místě, obratem hlasy prověříme.

   Srdečně

   Lenny

  2. Zdravím, ponořila jsem se do propagace Míši Veselé a rozesílala jsem odkazy po všech kamarádech s přáním ať posílají dál, takže rychlý nárůst hlasů byl pochopitelný, protože během té půl hodiny navštívilo odkaz cca 150 lidí minimálně. 🙂

 3. Dobrý den, mohu se informovat, zda jste prověřili hlasy u slečny Veselé??? Od včerejška odpoledne jí přibylo více než 1000 hlasů, což je podezřelé a má je tam stále….
  Děkuji

 4. Dobrý den, dnes jsem se podívala na hlasování a podezřele rychle probíhají hlasy slečně Veselé. Myslím si ze to není fer vůči ostatním.

 5. Dobrý den,
  musím říci, že mě pořadatelé Kolínského Majálesu s hlasováním o krále či královnu převelice zklamali. Ačkoliv je pro Vás dle vašich vlastních slov férovost na prvním místě, na samotném hlasování se to očividně přespříliš neodráží. Naneštěstí tak musím konstatovat, že s hlasováním jsem již před pár dny přestal, neboť ať moje snažení či snažení jiných lidí v mém okolí bylo znehodnoceno, řekl bych až amatérským jednáním ze strany organizátorů. Dále si také neodpustím malou připomínku, že mě celé vaše počínání rozhořčilo natolik, že reálně zvažuji svou neúčast na festivalu. Ačkoliv program působí lákavě, jsem zřejmě neschopný oddělit onen zármutek z hlasování od možného potěšení z celé akce. Do budoucna vám ale i tak přeji hodně zdaru, neboť Majáles nepopiratelně přináší kulturní obohacení do našeho města, a doufám, že v případě realizace příštích ročníků, bude hlasování působit spravedlivěji, než doposud.
  S pozdravem, Oscar.

  1. Oskare,

   to je nám velice líto. Hlasování může působit neférově, ovšem každý z hlasů jsme prověřili a po technické stránce s ním není nic v nepořádku. Může se stát, že bylo využito jiných metod než technického rázu, nicméně s nimi bohužel nemůžeme nic provést. Uvědomujeme si, že internetové hlasování má své mouchy, ovšem v současnosti nás nenapadá jiný, férovější způsob, jak všem umožnit, aby pro svého krále či svou královnu hlasovali, a zároveň stoprocentně zamezit podvodům. Pokud máš nápad, rádi si jej vyslechneme, stačí nám napsat na lenka@kolinskymajales.cz. Máme rok na to vylepšit všechny části Kolínského Majálesu. Pokud nám s tím budeš chtít jakkoliv pomoci, třeba i malým nápadem, budeme rádi.

   Měj se fajn

   Lenny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *